Jason Wu со шармантна колекција за пролет 2018

Jason Wu ја претстави својата нова колекција на модната недела во Њујорк за пролетната сезона.

 

Аранжманот на сцената го сочинуваа бујни цвеќиња и парчиња во каприциозни шарени дезени со асиметрични кроеви, од секојдневни лежерни модели до долги свечени тоалети.
Коментари

[fbcomments]