Категории

Јаткасти барови кои треба да бидат дел од вашето секојдневие!

Разновидната и балансирана исхрана, покрај спортувањето, е клучот за здрав живот. Денешното брзо темпо на живот е виновникот за прескокнување оброци, конзумирањето брза храна, а сето тоа влијае на нашето здравје. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Forest Bar (@forestbars.mk)

Невозможно е постојано да внимаваме, но можно е постојано да имаме здрава и вкусна ужинка со нас. Јаткастита барови Forest bars се направени од хранливи состојки кои ќе ви ја дадат потребната енергија во секојдневните активности, меѓу состаноци, пред тренинг и секогаш кога сакате здрав десерт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Forest Bar (@forestbars.mk)

Тоа што ги прави овие производи различни од останатите на пазарот е тоа што може да ги видите производите од кои се направени. Парчиња бадеми, индиски ореви, брусница, семки, суво грозје…состојки кои може да ги видите и кои се благодет за вашиот организам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Forest Bar (@forestbars.mk)

Комбинацијата на овие состојки, заедно со медот и чоколадото ќе ви ја дадат совршената комбинација за десерт. Нивната палета на производи е сочинета од седум различни комбинации на здрави состојки, за сечиј вкус!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Forest Bar (@forestbars.mk)

 

Може да ги најдете речиси во сите маркети, а ние ви препорачуваме секогаш да имате еден Forest bar со вас.