Каде и да се појави, сите го копираат нејзиниот изглед: Модни комбинации на Блејк Лајвли кои воодушевуваат!

Блејк Лајвли (31) важи за една од најстилизираните холивудски актерки, а нејзиниот стил е вечна инспирација на многумина. Нејзиниот стил на облекување е гламурозен, софистициран и префинет, па затоа честопати може да се види и во познатите модни списанија.

Ова лето фаворити и се дефинитивно комплетите или оделата како што сака да ги нарече. Дали причината за тоа е поради нивната удобност или скренувањето на вниманието кон феминизмот и еманципацијата на жената во општеството, не знаеме, но дефинитивно нејзините живописни одела никого не оставаат рамнодушен.

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on
Коментари

[fbcomments]