Кајли Џенер уште еднаш ги диктира трендовите: Ова е најпосакувана фризура за есен 2018. (ФОТО)

Можеби е најмлада, но можеме да кажеме со сигурност дека е најуспешната од сестрите Кардашијан/Џенер и веќе неколку сезони ги диктира трендовите како во модата, така и во убавината, а овој пат ни покажа каква фризура ќе биде во тренд наредната сезона.

 

View this post on Instagram

 

i was hot as hell out in the heat, then a storm came in to save my life ⚡

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


Изгледа дека конечно долгата коса се враќа во мода, а доказ за тоа е најновата фотографија на Кајли со долги екстензии. Веројатно сезоната есен/зима ќе биде во знакот на ретро моделите и фризурите, па затоа искористете ја пригодата и обидете со со некоја фризура која претходно не сте имале храброст да ја направите.

 

View this post on Instagram

 

i had too 🧡

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on
Коментари

[fbcomments]