Како да ги нашминкате очите за најлудата ноќ

Колку повеќе се ближи нова година, толку повеќе расте нашиот интерес да пронајдеме некој trendy look со кој ќе блескаме на дочекот.

Затоа ви нудиме неколку интересни идеи како да ги нашминкате очите и да не останете незабележани.

Со помош на светликави сенки со седеф и светки или пак јарки бои кои ќе ви помогнат да го истакнете окото можете да постигнете гламурозен изглед каков што сакате.

Имајте при рака црн ајлајнер кој ќе го направи подлабок вашиот поглед и ќе ви даде мала доза на мистериозност.

Во галеријата погледнете ги делата на некои од најпознатите makeup артисти кои можете да ги искористите.

siminka-za-oci-za-nova-godina-02

siminka-za-oci-za-nova-godina-03

siminka-za-oci-za-nova-godina-04

siminka-za-oci-za-nova-godina-05

siminka-za-oci-za-nova-godina-06

siminka-za-oci-za-nova-godina-07

siminka-za-oci-za-nova-godina-08

siminka-za-oci-za-nova-godina-09

siminka-za-oci-za-nova-godina-10


тагови


Коментари

коментари