Категории

Како да изгубите вишок килограми со помош на вашите мисли

Без позитивен став, речиси е невозможно да ги остварите вашите соништа! Ако сакате да изгубите вишок килограми, првото нешто што ви треба е мотивација. Заборавете на строгите диети, глад, апчиња за слабеење и напнатост, посветете се на мотивацијата што ќе ви помогне да ослабете и да усвоите здрави навики на поедноставен и поубав начин.

Афирмациите на ниво на суспензија ви помагаат да го програмирате вашето тело да изгуби тежина. Позитивните потврди мора да се повторуваат редовно и само со позитивни емоции. Тие се способни повторно да ја кодираат свеста со таква сила што, како резултат на тоа, телото почнува да се менува на подобро. Со подобрувањето на расположението, мотивацијата и вербата во себе, преку афирмации можете магично да се ослободите од ехолограмите што ве оптоваруваат.

Еве ги афирмациите што се одлични за губење на тежината – повторувајте ги секој ден:

Моето тело е совршено како што е, но можам да го направам уште поубаво и поздраво.
Јас сум убава, привлечна и полна со позитивна енергија.
Слаба сум и губам вишок килограми секој ден.
Мојата волја за промена е мојата способност да ја направам таа промена.
Лесно се откажувам од слатки и нездрава храна, избирам само здрава.
Моето тело станува полесно, се чувствувам подобро во мојата кожа.
Станувам потенок секој ден.
Имам целосна контрола над себе и мојот живот.
Вежбањето ме прави силен, позитивен, среќен и здрав.
Моето тело е храм на убавината.
Горд сум на мојот успех и продолжувам да се менувам на подобро
Ги испуштам негативните емоции и сомнежи, градам самодоверба.

Кажете ги овие позитивни афирмации секој ден додека се гледате себеси во огледало. Можете да додадете некои лични афирмации на листата, и тоа сигурно ќе ви даде поддршка со цел да изгубите тежина, позитивна енергија и сила да се промените на подобро и да усвоите здрави навики.

Прегледи:
176
Објавено на:
16.10.2021