Категории

Како да носите високи чизми оваа есен

Неколку сезони по ред, чизмите над колена не ги загубија своите позиции.

Ѕвездите на модните хроники докажуваат дека високи чизми можете да комбинирате со било што: со класични капути и топли бунди, свечени костуми и спортски фустани, со неутрална шминка и драматичен мејкап.

 

Без разлика дали ќе изберете модел со стабилна штикла, вртоглава потпетица, каубојски стил или рамни – нема да погрешите. Ѕвездите на уличниот стил ги носат сите овие модели оваа есен на најразлични начини. Сепак, нивната главна функција останува непроменета: да привлечат внимание на нозете.

 

Собравме неколку интересни примери со високи чизми од уличниот стил. Инспирирајте се!

Прегледи:
138
Објавено на:
22.11.2019