Категории

Како да привлечете СРЕЌА ова лето според вашиот хороскопски знак – Афирмации кои ќе ви помогнат

Афирмации за секој хороскопски знак до крајот на летото – еве кои волшебни зборови ви носат среќа во топлите месеци!

Афирмациите се позитивни фрази кои се користат за привлекување среќа, мотивација за постигнување цели и достигнувања во различни аспекти од животот. Дознајте која афирмација треба да ја користи вашиот хороскопски знак ова лето:

Овен
Овните се луѓе кои претпочитаат да преземат акција. Тие исто така не сакаат да паметат ништо комплицирано, па затоа најдобрите афирмации за нив се најкратките. На пример, овие луѓе може да си повторат: „Смирен сум сам“; „Јас сум во хармонија“;„Мојата сила е доволна за сè.“;„Можам да ги надминам апсолутно сите пречки“.

Бик
Биковите често се борат со стравови и искушенија. Поради оваа причина, тие често треба да си повторуваат: “Знам што сакам. Можам да го имам”. Исто така, Бикот често знае да биде збунет и попречен од мислењето на околината: „Се концентрирам само на себе“.

Близнаци
Јаките страни на Близнаците се харизмата и елоквентноста. Тие треба да ги направат овие аспекти на нивниот карактер уште порелевантни. Во тоа ќе им помогнат соодветните афирмации: „Луѓето ме обожаваат затоа што ги сакам и почитувам“; „Зрачам љубов, светлина и добрина“; „Ги прифаќам луѓето какви што се“.

Рак
Раковите се прилично чувствителни и емотивни луѓе, па мораат што почесто да си повторуваат: „Јас сум силна и стабилна личност.“; „Можам да преживеам секоја неволја.“; „Ги апсорбирам само најдоброто“; „Се што се случува, работи само за мене.

Лав
Двата најважни проблеми на Лавот се суетата и егоцентричноста. Неколку едноставни мотивациони магични фрази кои ја менуваат свеста ќе помогнат да се бориме со нив: „Јас сум таму каде што заслужувам да бидам“; „Можам да им се заблагодарам на луѓето за нивната добрина.“; „Сакам да правам нешто убаво за другите луѓе“.

Девица
Девиците се луѓе кои не можат да се ослободат од минатото. Често им станува силно сидро, влечејќи ги до самото дно. За да се ослободат од него, треба да користат соодветни афирмации: „Стравот и гневот ми се туѓи“; Мојата иднина е полна со љубов и среќа“.

Вага
Вообичаено е Вагите на одредена фреквенција да губат време на работи што воопшто не треба да ги прават. За да се ослободите од оваа навика, астролозите ве советуваат почесто да си ги повторувате зборовите: „Знам што е најдобро за мене во овој момент“; „Се сакам себеси, како сè што правам“; „Мојата интуиција секогаш ме поддржува“.

Шкорпија
Шкорпиите се амбициозни луѓе кои ги задржува желбата да контролираат сè околу нив – особено оние што им се драги. За да научат како да им дадат слобода на саканите, тие треба да си ги повторат следните фрази: „Јас носам мудри одлуки“; „Моите односи со луѓето се хармонични“; „Го сакам овој свет“.

Стрелец
Стрелците се динамични луѓе кои не сакаат да седат мирни и да чекаат времето да го преземе својот тек. Ним им треба малку повеќе време за одмор и повремено забавување, па астролозите ги советуваат да повторат: „Задоволен сум од сегашниот момент“; „Јас ги носам правилните одлуки“; „Она што го чекам сигурно ќе се случи“.

Јарец
Јарците се карактеризираат со упорност и трудољубивост, но не знаат да најдат заеднички јазик со луѓето, бидејќи не им веруваат на другите. За да го поправите ова, можете да користите соодветни афирмации: „Им верувам на луѓето, па тие ми веруваат мене“; „Во луѓето можам да го најдам најдоброто“; „Убаво е да се комуницира со мене, бидејќи јас сум љубезен човек“.

Водолија
Водолиите се донекаде хаотични и непредвидливи дури и за себе. Тоа понекогаш ги доведува до хаос, па астролозите ги советуваат претставниците на овој знак почесто да си повторуваат: „Знам што сакам“; „Сакам да го правам она што ми се допаѓа“; Фокусиран сум, за да не грешам“.

Риби
Рибите се прилично талентирани, но сомнителни луѓе, па за да го задржат доброто расположение и креативноста, често треба да си ги повторуваат следните фрази: „Ги прифаќам моите недостатоци“; „Луѓето ме разбираат и слушаат“; „Универзумот ме штити“; „Мојата интуиција секогаш ја чува мојата среќа“.

Прегледи:
223
Објавено на:
05.07.2022