Категории

Како да се комбинираат каубоиките оваа сезона

И кои се најдобрите модели?

Каубојките се бестселер оваа есен во повеќето продавници и ги срушија сите рекорди за продажба. Ги носат хероини на сите возрасти – од Џиџи Хадид до Дајана Кругер.

 

Темата каубои продолжува да ги инспирира дизајнерите да дизајнираат облека во вестерн стил: антилопски јакни, кошули со реси и шешири се претворија од фестивалски детали во елементи на основна гардероба. Денес, многу познати личности и влијателни дами покажуваат љубов кон каубојските чизми, докажувајќи ја нивната практичност и разноврсност.

 

Во 2019 година, девојка во каубојски чизми, најверојатно, нема да се поврзе со херој на каубојски филм. Овие чизми престанаа да бидат нешто екстравагантно – создавање на аутфит со нив не е тешко денес. Покрај тоа, фашионистите ги комбинираат дури и со фустани и панталони. Високите каубојки добиваат посебно внимание во новата сезона. Ако сите сонувавме за каубојски чизми минатата пролет, сега најрелевантниот модел е веднаш под коленото. Носете ги со мини здолништа и долги капути, како и со фармерки и панталони комплетирајки го изгледот со лакиран капут или волуменска јакна. Комбинацијата – каубојки и фармерки е можеби најприфатлива, но исто така и многу спектакуларна. Таквиот дует ќе ја врати конотацијата на Дивиот Запад – за да се минимизира ефектот, дајте предност на светлиот тексас.

 

Како познатите дами носат каубојки оваа есен и кои модели се напопуларни погледнете во галеријата со слики.

Прегледи:
17