Како едно обично јајце стана попопуларно од Кајли Џенер на Инстаграм?

На почетокот на јануари, поточно на 4 јануари некој на Инстаграм отвори профил под името „World record egg“ со намера слика од обично јајце кое не се разликува од останатите јајца, да го престигне претходниот рекорд на најлајкувана фоотграфија на Инстаграм на сите времиња (тој рекорд го држеше фотографија на профилот на Кајли Џенер).

 

View this post on Instagram

 

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


И од 2019. година можеме со сигурност да кажеме дека Кајли е симната од тронот и титулата на омилена фотографија на оваа социјална мрежа му припадна на јајцето со повеќе од 40 милиони лајкови. Освен лајкови, профилот собрал повеќе од 7 милиони корисници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EGG GANG 🌍 (@world_record_egg) on
Коментари

[fbcomments]