Чек дис аут
Search

Како грчка божица – Криси Тиген во креација која го воодушеви модниот свет

Едно од нејзините најдобри стилски изданија

Манекенката и сопруга на познатиот музичар Џон Леџенд, Криси Тиген е една од познатите модни дами со исклучително истенчен моден вкус, а овој пат таа успеа да се надмине и самата себеси.
На церемонијата која се одржа со цел да со соберат парични сретства за лечење на болни деца, познатата манекенка се појави во тоалета која ги остави присутните без зборови.

Таа носеше гламурозна тоалета во најактуелната нијанса за оваа сезона – светло зелена ментол или „празова“ боја која ја искомбинира со минимален накит и сребрени потпетици.
Коментари

[fbcomments]