Како италијанските жени се облекуваат во есен: Oни тоа едноставно најдобро го знаат тоа!

За нив, да се биде дама е правило број еден!

Како што Французинките го носат својот стил лежерно, така и Италијанките на себе ги носат сите луксузни парчиња што ги имаат и ги шетаат како да станува збор за обична памучна маица и фармерки!

Ова се жени кои пораснале со добро познати брендови и врвна кожна галантерија, па затоа не е ни чудо што успеваат да изгледаат толку многу средено.

Женственоста е сеуште број еден за нив, така што ретко ќе видите премногу спортски детали. Фустани, бунди, добра јакна, здолништа и секако скапи додатоци.

И најдобро од сè е дефинитивно тоа што Италијанките дури и не изгледаат како да вложиле многу напор.

Погледнете ги фотографиите подолу – научете од најдобрите!
Коментари

[fbcomments]