Како изгледаат 5-те најубави холивудски актерки без грам фотошоп

Фотографот Питер Линдберг е еден од најпрестижните фотографи кои работел на бројни едиторијали со познати личности. Но единственото нешто што најмногу го мрази во својата работа е претераната употреба на фотошоп на сликите на своите клиенти.

Тој одлучи да изработи книга во која ќе открие фотографии од познати холивудски актерки без фотошоп.

Книгата именувана како Shadows on the wall содржи фотографии од едни од најубавите актерки во холивуд – Кејт Винслет, Пенелопе Круз, Никол Кидман, Лупита Нијонг и Џулијан Мур кои изгледаат апсолутно прекрасно без никакво ретуширање.
Коментари

[fbcomments]