Категории

Како до мазни и нежни стапала?

Секоја жена цели по мазни и нежни стапала. Но работните часови се заморувачки – цело време сте во брзање, не обрнувате големо внимание на вашите обувки, цел ден сте на нозе, внимавате на вашите деца и редицата обврски никогаш нема да заврши.

Поради тоа, ви откриваме еден рецепт кој се докажал како доста ефикасен. Продуктите ги имате и дома, па можете уште сега да го испробате овој метод и да се уверите во неговата ефикасност.

Image result for smooth soles

Потребни состојки:

  • 2 чаши топла вода
  • 1 чаша оцет
  • 1 чаша средтсво за плакнење уста

Откако добро ќе ја измешате смесата, ги оставате вашите нозе да се накиснат. По изминати десетина минути, можете да почнете да ги триете вашите стапала со турпија. За крај, исплакнете ги вашите стапала и намачкајте ги со хидратантна крема. Повторувајте го овој метод на секои два дена, и резултатите ќе бидат видливи во рок од една недела.

Прегледи:
376
Објавено на:
30.11.2016