Категории

КАКО СЕ НОСИ ЦРНАТА БОЈА ВО 2020: Модата не смее да биде досадна, еве кои комбинации се хит

Црната облека се враќа како голем моден хит за 2020 година.

Единствената модна заповед гласи – не смее да биде здодевна!

 

Доколку сакате класични сакоа и здолништа, погледнете во модната ревија на Версај – ќе носите каиш врз сакоата, а сукњите задолжителни се со златни детали. Салонки со високи потпетици, тесни панталони, широки ракави – и подготвени сте за 2020 година!

 

Ако сте расположени за урбан стил, инспирацијата е Jodži Jamamoto- проѕирни материјали со спортска облека.

 

Вера Ванг, Ердем и Балесијага нудат романтични модни решенија, а доколку сакате да ја комбинирате црната боја со некоја друга боја – одлучете се за бела или некоја друга светла нијанса. Запомнете, само досадното не е дозволено.

Прегледи:
40