Категории

Каков тип на девојка сте и како тоа го одредува вашиот љубовен живот

Расте бројот на заносни дами кои не се во врска и кои никогаш не можат да ја најдат својата сродна душа. Психолозите и експертите за односи ги поделија типовите на оваа дама и посочија каде најчесто се прават грешки, поради што се оставаат сами.

Препознајте се и размислете дали некаде грешите.

Сомнителни и претпазливи
Вие не сте една од оние слободни девојки кои ќе си дозволат да биде слепо заљубена. Бидејќи сте го поминале сето ова еднаш или двапати, можете веднаш да ги прочитате сигналите кога момчето ќе започне да зафркава. Значи, сакате да бидете внимателни од самиот почеток и навреме да сфатите дека момчето со кое излегувате е апсолутен неуспех за вас. Внимателно гледајте го и дозволете му да докаже дека не е баш онаков каков што мислите дека е. Ако сте премногу исплашени и претпазливи, може да изгледате незаинтересирано и студено. Ќе бидете склони да гледате на се во негативно светло, па може да донесете погрешни одлуки. Отворете ги очите и дозволете си да видите и добри и лоши работи.

Девојка за секого

Никогаш не сте сами и секогаш излегувате со некого, дури и ако е целосно погрешно. Без разлика дали момчето е без работа, здодевно или едноставно. Размислете добро зошто го правите ова. Дали е тоа затоа што сте имале доволно раскинувања и се плашите да бидете сами? Оставете си време помеѓу врските да размислите што навистина сакате. Како што станувате попребирливи, така вашите шанси се зголемуваат.

Силна и успешна
Сакате љубов, но тешко дека ќе најдете маж кој би ја издржал вашата независност и вртоглави достигнувања. Излегувате кога тоа ви го дозволува распоредот и се надевате дека ќе најдете некого еден ден. Инаку, врската не ви е најважна, бидејќи работата сепак е вашата вистинска љубов. Се што треба да направите е да создадете здрав баланс помеѓу приватниот и деловниот живот.

Нежна, романтична душа
Вашиот принц на бел коњ ќе се појави кога најмалку се надевате и ќе бидете се што некогаш сте сакале – ова е сонот на романтичните принцези кои го оплакуваа секој среќен крај, читаа тони љубовни романи и сеуште веруваат во бајки. Ако сте една од овие романтични типови на слободни девојки – навистина е добро да чекате сродна душа, но исто така е важно да бидете свесни за реалноста. Во реалниот живот, мажите не се однесуваат како љубовници прикажани во романтични филмови и книги.

Жена подготвена за се
Многу сте организирани и верувате во стабилна врска. Се регистриравте на сите страници за запознавање и се обидувате да одите само на вистинските места, давате се од себе. Убедени сте дека ако продолжите да посветувате доволно време и да ги направите вистинските потези, на крајот ќе го најдете совршениот дечко. Само опуштете се и не правете се така механички и очајно. Бидете сигурни, ќе ја најдете саканиот и забава во излегувањата.

Прегледи:
291
Објавено на:
25.09.2021