Категории

Какви фармерки ќе носиме оваа есен? (ФОТО)

Овој пат се во прашање модели кои ќе го истакнуваат струкот.

Најголемиот тренд за претстојната сезона кога се во прашање фармерките се оние со дупли струк. Елса Хоск, Џиџи Хадид и други модни инфлуенсерки веќе ги „прошетаа“ по улиците на светски модни метрополи. Овој модел на фармерки лесно се комбинира со сите парчиња од гардеробата вклучувајќи маици,кошули,кроп топови. Притоа овој модел го нагласува струкот па најдобар избор е маиците да ги носете ставени внатре во струкот, исто така одличен избор се и кратките „кроп топ“ блузи.

 

Прегледи:
33