Категории

Каубојките се главна ѕвезда на сите модни комбинации оваа зима

Се искачија на тронот на почетокот на студената сезона, и немаат намера да си отидат уште многу долго.

Ги носат модните фанатички од секоја старосна доба. Нивното појавување на модната сцена, ги инспирираше модните дизајнери да создаваат колекции во вестерн стил: антилоп јакни, кошули со реси и шешири кои се претворија во staple парчиња неопходни во есенско/зимскиот стил.
Оваа година дефинитивно ќе ја одбележат каубојските чизми кои престанаа да бидат нешто екстравагантно, да се создаде модна комбинација со нив денес не е воопшто тешко. Трендсетерките ги комбинираат и со макси елегантни фустани, и со фармерки и панталони.
Комбинацијата со фармерки е една од најпопуларните и дефинитивно нај шик комбинации кои можете да ги носите од утро до вечер.
Погледнете како трендсетерките ги носат во секакви прилики и инспирајте се од нивниот стил.