Категории

Ќе ве освојат на прв поглед: Додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима! (ФОТО)

Со нив, секоја фризура ќе биде поинтересна

Ако ви здодеала вашата стандардна фризура, овие додатоци ќе ја направат поинтересна. Ќе ви требаат само неколку минути за да создадете интересна фризура која ќе биде забележана.

Фризерите и модните експерти избраа неколку додатоци за кои предвидуваат голем успех. Во текот на сезоната есен-зима, често ќе ги гледате.

Еве неколку идеи што ќе ве инспирираат.

Лента за коса


Овој модел стана популарен во текот на летото, а ќе остане на врвот на листата и оваа сезона. Ќе изгледа многу поинтересно доколку ја врзете косата во ниска пунџа и додадете лента како оваа.

Марама и плетенка


Ваквата фризура носи елеганција и женственост. Едноставен трик што ќе го комплетира целиот стајлинг.

Шноли за коса


Овој тренд победи многу дами. Ставете неколку шноли и веднаш ќе дадете посебен печат на вашата фризура.

Орнаменти за коса


Орнаментите веќе не се резервирани само за празнични прилики. Ако ги прашате модните експерти, овие парчиња можете да ги носите секојдневно.