Категории

Кејт Мидлтон или Меган Маркл – Двете војвотки во ист стајлинг, на која и стои подобро?

Белата е неприкосновена модна боја веќе две сезони, па зимата не престана ниту кога генералниот тренд беше „зимско бело“! Во топлите денови овој прекрасен тон преминува во фустани од тантела и бели везови, но можност да уживаат имаат и дамите кои сакаат одела.

Истото го направи и Кејт Мидлтон, која вчера се појави во бело од глава до пети! Заедно со тесната маичка под закопчаното сако, костумот го надополни со бели салонки со карактеристичните високи потпетици. Во придружба на сопругата на принцот Вилијам, таа изгледаше многу модерно и младешко, со соодветна мала чанта и непречено обликувана црна коса.

Многумина веднаш ја споредија со белиот костум во кој Меган Маркл се појави овој април при посетата на Хаг. Сопругата на принцот Хари избра „оверсајз“ крој со копче со двојно гради, удобни раменици, како и должина на јакна која достигнува речиси до половина бут. Кејт носи потесна и пократка јакна со струк со едно копче.

И двата стајлинзи имаа исти додатоци, па споредбата е неизбежна – погледнете во галеријата со слики – која ви се допаѓа повеќе?