Категории

Кејт Мидлтон има супер трик како да спречи нозете да и се лизгаат од чевлите

Војвотката од Кембриџ е вистински професионалец кога се работи за модни трикови кои го олеснуваат животот да се биде жена која е беспрекорно стилизирана во секој момент.

Добро знаеме дека Кејт Мидлтон секогаш изгледа модерно, шик и еленгантно. Таа носи високи потпетици во секаква прилика а секоја дама знае дека тоа може да биде вистински предизвик понекогаш и чевлите умеат да се лизгаат од нозете.

За овој мал моден проблем, Кејт користи специјални гумени лепенки кои се ставаат во чевлата и спречуваат лизгање на нозете.
Ваквите силиконски лепенки можат да се најдат насекаде и се одличен трик кој би можел да и помогне на секоја девојка која наидува на ваков проблем, а штом се одобрени од Кејт, сигурно веруваме.

Прегледи:
123
Објавено на:
28.11.2020