Категории

Кејт Мос во уникатен стајлинг – Тренч палто на сосема поинаков начин

Моделот Кејт Мос најави доаѓање на есенското парче тренч палто но на сосема поинаков начин

За првите септемвриски денови, Кејт Мос избра опуштен шик стајлинг во кој се издвојува едно парче.
Кејт носеше тренч палто со разновидни и шари и мотиви од модниот бренд Coach чија цена изнесува 1,695 долари. Парчето е уникатно по тоа што е посветено на сеќавањето на животот на починатиот амерички уметник Жан-Мишел Баскијат.

 

Прегледи:
73
Објавено на:
12.09.2020