Категории

Кендал Џенер демонстрира како се носи најпопуларниот капут оваа сезона

Модерен капут, црна капа.. Кендал Џенер го изнесе најинтересниот и шик стајлинг за есенски ден во Њујорк.

Ријалити ѕвездата и супермоделот Кендал Џенер прошета по улиците Њујорк во четврток и одма привлекла големо внимание на граѓаните на „Големото јаболко“ со шик и тренд стајлинг.

Есенскиот аутфит на Кендал Џенер се состоеше од црни панталони, крем ролка и камел тренч, исклучително популарни оваа сезона. На нозете имаше спортски патики, со што овој стајлинг го направи особено лежерен, од аксесоари тука беше црна „баскет“ капа но и црна заштитна маска.

 

Прегледи:
509
Објавено на:
24.11.2020