Категории

Кендал Џенер во нинџа издание? Погледнете ги нејзините вештини! (ВИДЕО)

Можеби сме навикнати да ја гледаме Кендал Џенер како модел во совршено изработени креации и високи потпетици или во секојдневна облека шетајќи на улица. Но, овој пат таа покажа дека крие нешто што ретко кој освен нејзиното семејство го знае.

Таа неодамна беше на патување со своето семејство. На Инстаграм можеше да се забележи видео, објавено од неа и Ким Кардашијан, како Кендал изведува, како што таа вели „нинџа“ потег. Односно таа успеа со една нога да турне стаклено шише од глава.

Погледнете го видеото под кое таа нашиша „нинџа Кени“.

https://www.youtube.com/watch?v=VOLNBpi46JM