Категории

Кети Пери и Орландо Блум станаа родители – На свет дојде нивната ќерка! (ФОТО)

Кети Пери и Орландо Блум го дочекаа своето прво дете заедно! Се роди нивната ќерка која ја именуваа Дејзи Дејв Блум.

 

View this post on Instagram

 

Welcome to the world, Daisy Dove Bloom! We are honoured to introduce Goodwill Ambassadors @KatyPerry and @OrlandoBloom’s new bundle of joy.⠀ ⠀ “We are floating with love and wonder from the safe and healthy arrival of our daughter,” Katy and Orlando told us.⠀ ⠀ “But we know we’re the lucky ones and not everyone can have a birthing experience as peaceful as ours was. Communities around the world are still experiencing a shortage of healthcare workers and every eleven seconds a pregnant woman or newborn dies, mostly from preventable causes. Since COVID-19 many more newborn lives are at risk because of the increased lack of access to water, soap, vaccines and medicines that prevent diseases. As parents to a newborn, this breaks our hearts, as we empathize with struggling parents now more than ever.⠀ ⠀ “As UNICEF Goodwill Ambassadors, we know UNICEF is there, on the ground, doing whatever it takes to make sure every expecting mother has access to a trained health worker and access to quality healthcare. In celebration of the heart we know our daughter already has, we have set up a donation page to celebrate DDB’s arrival. By supporting them, you are supporting a safe start to life and reimagining a healthier world for every child. We hope your ♥️ can bloom with generosity.⠀ ⠀ Gratefully-⠀ ⠀ Katy & Orlando.”⠀ ⠀ Please tap the link in our bio to support the most precious gift: a healthy child.

A post shared by UNICEF (@unicef) on

Парот ја објави веста со УНИЦЕФ, организација за која служат како амбасадори. Во изјавата, среќната мајка и татко напишаа:

„Ние лебдиме од љубов и чудо, од безбедното и здраво пристигнување на нашата ќерка. Но, знаеме дека сме среќни и не секој може да има искуство со раѓање исто како нашето – мирно како што беше. Заедниците ширум светот сè уште доживуваат недостаток на здравствени работници и на секои единаесет секунди умира бремена жена или новороденче, претежно од превентивни причини.

Од СОВИД-19 ситуацијата, многу повеќе новородени животи се изложени на ризик заради поголем недостаток на пристап до вода, сапун, вакцини и лекови кои спречуваат болести. Како родители на новороденче, ова ни ги крши срцата, затоа што сега сочувствуваме со родителите кои се борат повеке од било кога.

Во знак на славење на срцето и љубовта, што  знаеме веќе дека нашата ќерка ја има, поставивме страница за донации за да го одбележиме доаѓањето на свет на нашата Дејзи Дејв Блум“.

Кети Пери е мајка за прв пат откако ја роди ќеркичката со свршеникот Орландо Блум. Ќерката на двојката пристигна на свет во средата, претворајќи ја Пери во мајка за прв пат и го направи 9-годишниот Флин, единственото дете на Блум со поранешна сопруга Миранда Кер, постар брат на својата прва сестра.

Познатите родители, кои се свршија во февруари 2019 година по долгогодишната романса, ги објавија своите новости за бебето на почетокот на март кога пејачката го покажа трудничкото стомаче во музичкиот спот за „Never Worn White“. Следниот месец, таа откри дека чекаат девојче на пат.

Честитки за новите родители!

Прегледи:
379
Објавено на:
27.08.2020