Кичот веќе не е во мода: Тренд венчаници кои ќе ве воодушеват! (ФОТО)

Иако белата е традиционална боја за венчаници и веруваме дека уште долго ќе остане, факт е дека се почесто познатите дами и многу девојки се одлучуваат за венчаница во друга боја.

Циркони, кичест сјај и сите типични раскошни венчаници останаа во минатото. Имено, во пораст е тренд на венчаници кои можат да се носат и повеќе пати (не на сопствена венчавка, туку во други пригоди), а модната индустрија е се посклона кон изработката на рециклирани венчаници.

1. Практични

Фустаните со џебови се се повеќе популарни. Имено, денешните невести се „сами свои мајстори“ – џебовите им служат за мобилен, кармин, лепак за трепки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viktor&Rolf (@viktorandrolf) on

2. Боја

Иако е белата традиционална боја за венчаници, невестите се почесто избираат некоја интересна боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sydney Wedding Journal (@sydneyweddingjournal) on

3. Рециклирани

Револуцијата ја започна брендот Reformation, кој пред десетина години се појави на пазарот и направи нешто неодоливо. Еко модата со минимум загадување, преработени материјали кои со помош на технологијата стануваат како нови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hannah McMullen (@hannrosepilates) on
Коментари

[fbcomments]