Ким Кардашијан ја објави првата фотографија од своето четврто дете со уште едно необично име! (ФОТО)

За само неколку часа, фотографијата доби дури 60.000 коментари. 

Американската ријалити ѕвезда, Ким Кардашијан ја подели првата фотографија од својот син Псалм на Инстаграм и многу бргу доби повеќе од пет милиони лајк0ви, но и над илјада коментари.

Под фотографијата напиша: „Psalm Ye“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Необично име за момче, Псалм е веројатно верско име, по псалмите во Библијата. Меѓутоа, иако несекојдневно, името на бебето е на 2.874. место на истата на најпопуларни имиња за оваа година. Псалм е роден на 10. мај оваа година од сурогар мајка, а Ким неодамна на Твитер објави дека момчето кнечно пристигна:

„Тука е и совршен е!“, напиша среќната Ким. За потсетување, Ким Кардашијан и Кание Вест се родители на петгодишната Норт, тригодишниот Сеинт и едногодишната Чикаго, која исто така е од сурогат мајка. Псалм е нивното четврто дете.
Коментари

[fbcomments]