Категории

Ким Кардашијан призна дека би изела и измет доколку тоа би спречило стареење

Ким Кардашијан јавно даде бизарна исповед – би конзумирала измет секој ден доколку тоа значи дека може да го задржи својот младешки изглед. Ако ви се чини дека Ким буквално и до крајност ја сфаќа изреката „да бидеш убава, треба да страдаш“, апсолутно си во право, пишува таа.

41-годишната ријалити ѕвезда, позната по своите беспрекорни облини, низ годините испробала бројни диети и рецепти за убавина, а моментално ја промовира својата најнова линија за нега на кожата СККН.
Меѓутоа, неодамна и официјално адвокат, Ким откри до каде е подготвена да оди во името на убавината.

– Би пробала се – рекла Ким и додала: – Ако некој ми каже дека буквално морам да јадам измет секој ден и дека така ќе изгледам помладо, можев, можеби навистина би можела!

Очекувано, како што пренесува порталот Метро, ​​бизарното тврдење на Ким Кардашијан предизвика реакции на социјалните мрежи.

„Лудо е што никој не ја натера да го каже тоа, реши сама да му каже на светот“, е еден од коментарите.

„Сè што научив за естетиката на оваа жена беше против мојата волја“, додаде друг.

„Што се случи со дневниците? Нормализирајте ги луѓето, не споделувајте сè со сите“, напиша трето лице на Твитер.

Ова не би било првпат Ким да каже или да се осмели да направи нешто за да постигне одреден изглед. Сетете се на нејзината двонеделна диета во која намерно ослабе осум килограми за да може да носи фустан на Мерлин Монро на Мет Галата.

 

Прегледи:
121
Категории:
Убавина и мода
Објавено на:
05.07.2022