Ким Кардашијан воодушевува со новата боб фризура

Се чини дека боб фризурата е изборот на повеќето славни дами. Боб дефинитивно  една од најтренди фризурите за ова лето, а за неа се одлучи и Ким Кардашијан. За потсетување, на овој тренд веќе му се придружија Дуа Липа, Ријана, Алиша Кис и Клои Кардашијан.

Kim at the @cityofhope poker fundraiser. #KimKardashian

A post shared by Kim Kardashian West – 🇧🇷 (@kkwcentral) on


Ким се појави во јавноста со новата фризура на вечера со својот сопруг, Кание Вест, а за таа пригода избрала необична металик сребрена облека.


Мора да признаеме дека новата фризура и стои одлично. Дали би се обиделе и вие со ваква промена на вашата коса?
Коментари

коментари