Кинескиот авиопревозник го облече својот екипаж во парчиња од високата мода

Можеби не ви паѓа на памет дека екипажот во авионите е облечен во дизајнерски парчиња, но тоа веќе е пракса, Balenciaga и Lacroix тоа го прават одамна, а последен им се придружува Laurence Xu.

Laurence Xu го облече екипажот на Hainan Airlines, а пред колекцијата „да полета“ беше презентирана на модното шоу на овој дизајнер во Париз на 4-ти јули.

Микс од класичната и традиционална ориентална облека со модерната западна линија, оваа колекција е совршен спој на истокот и западот, а резултатот е нешто што секој го посакува.

  
Коментари

[fbcomments]