Категории

Клои Кардашијан и Кендал Џенер уживаат на плажа во Мексико

Двете сестри, заедно со нивните партнери и пријатели уживаат во сончевото Мексико, во Каба Сан Лукас.

 

34 годишната Клои минатиот месец се пофали дека од породувањето во април успеала да симне 14 килограми, па сега во едноделен костим за капење уживаше самоуведено на плажа, со нејзината сестра и пријатели.

На нивното патување се приклучил и НБА играчот Бен Симонс, кој е новиот дечко на 22 годишниот топ модел, Кендал.

Кендал изгледше одлично во едноделен зелен костим за капење, кој совршено го истакнува нејзиното тело.