Кoи актери кои ќе ги глумат Меган Маркл и принцот Хари во филмот за нивната љубовна приказна?

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за многу работи, меѓу кои и за романтичниот филм „Harry & Meghan: The Royal Love Story“.

Филмот ја следи врската на британскиот принц со поранешната актерка, од моментот кога тие се запознале. па се до нивната свршувачка. Но, кои актери ќе ги глумат главните улоги?

Улогата на Меган ќе ја глуми актерката Париса Фиц-Хенли, додека принцот Хари ќе го глуми Мареј Фрејзер.

Филмот се очекува да биде прикажан од страна на „Lifetime“  после нивната свадба, која е закажана за 19 мај. „Lifetime“ сними и филм за љубовната сторија на принцот Вилијам и војвотката Кетрин.
Коментари

коментари