Кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни за време на владеењето на Девицата

Периодот на Девица е период на зголемување на работната етика, напорната работа и практичните активности. Владеењето на Девицата започна неодамна.

Девицата е земјен знак и по својата природа треба да биде рационална и борбена. Добрата страна на нејзиното правило е дека ќе имаме повеќе енергија за важни животни одлуки.

 

Еве кои знаци на Зодијакот ќе бидат најсреќни во овој период!

 

Бик – Убавината е во деталите

Драги Бикови, најдобро можно сценарио во вашиот живот наскоро ќе се случи. Сонцето минува низ вашата петта куќа што симболизира креативност и романса. Ќе зрачите со неверојатна харизма и самодоверба и ова е одлично време да го сакате, создадете и да го разбудите вашето внатрешно дете.

 

Девица – среќно закрепнување на енергијата

Во моментот минувате во космичка трансформација и обновување на енергијата. Сонцето конечно излезе од вашата 12 куќа и веќе не сте поспани, вознемирени и негативни. Венера, планетата на љубовта и убавината лебди над вашиот знак и ве поттикнува да ги негувате вашите емоции, убавина и душа. Моќните планети Сатурн и Плутон се во вашата петта куќа на креативност и автентичност. Ова значи дека имате шанса да создадете нешто прекрасно и посебно.

 

Јарец – Практичен и подготвен за исполнување на која било цел

Вие ставате сè на свое место под среќните sвезди и конечно успеавте. Ќе бидете наградени за целата напорна работа и труд што го вложивте во претходниот период. Сонцето е во вашата деветта куќа, односно во куќата на образование, знаење и можност. Ќе ја видите светлината на крајот на тунелот и ве очекува неверојатно убав период. Магијата може да започне!
Коментари

[fbcomments]