Категории

Кои модели на џемпери се актуелни оваа сезона?

Ги обожаваме затоа што се топли и удобни

Кога ќе дојде студеното време, првото нешто што ни паѓа на памет се џемперите. Кратки, долги, еднобојни, шарени, тие се секогаш вистински избор. Доколку за оваа сезона планирате да ја обновите вашата гардероба со нови модели, еве кои од нив се во тренд.

Еднобојните класични џемпери се секогаш ин, бидете сигурни дека ќе ги носите уште многу сезони што доаѓаат. Оваа сезона оние со пруги исто така се вбројуваат помеѓу накатуелните.
Тука се и џемперите со анимален принт кој е особено популарен и кај остатокот од гардеробата, можеби не се вклопуваат во сечиј стил, но би биле добар избор доколку сакате да имате нешто понеобчно и повшечатливо во вашата гардероба.
Ова сезона исто така огромен хит се и оние со пуф ракави, кои даваат вистински посебен и романтичен шмек.