Категории

Кои парови на хороскопски знаци никогаш нема да успеат заедно?

Можеби на прв поглед љубовта ве привлекла, но големи се шансите вашата врска да не потрае доколку вие сте една од овие комбинации на хорокопски знаци..

Јарец и Стрелец
Овие два знаци се во потполност различни. Личностите родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат, иако зборуваат дека љубовта им е најважна работа, сон им е да ја пронајдат својата сродна душа.

Водолија и Бик
Водолија е знак кој секогаш тежнее кон својата слобода и неоптеретеност. Точно поради тоа личностите родени во знакот Бик се најлошиот можен избор за Водолиите затоа што тие тежнеат кон стабилност и постојана поврзаност.

Овен и Девица
Личностите родени во знакот на Овен се многу едноставни, неоптеретени и не сакаат расправии и љубовни проблеми. Затоа Девицата е лош партнер за Овенот, поради тоа што постојано бараат внимание и ги се комплицирани.

Вага и Шкорпија
Вагите бараат љубов на долги патеки, посветеност и мир. Шкорпијата не може да пружи ништо од тоа и е исклучително песимистична, мрзлива и невнимателна.

Бик и Близнаци
Иако Биковите се одличен материјал за врска и се многу толерантни, тие не можат да го трпат секој. Близнаците тешко дека ќе се одлучат на брак а знак како Бикот кој тежнее да формира свое семејство што побрзо, тоа ќе го доведе до лудило.