Кои се „зависностите“ на секој хороскопски знак?

Ова се „зависностите“ на секој хороскопски знак:

Риби

Луѓето во знакот на Риби, се зависни од алкохол или брза храна, секогаш кога не ссе чувствуваат добро. Нивните зависности можат лесно да прераснат во лоши навики.

Водолија

Доколку се заморат од слушањето на гласот во нивната глава, овие луѓе пијат алкохол. Пијат се, од евтино црено вино до скапи ликери. Кога не се чувствуваат добро, се обидуваат да најдат утеха во алкохолот.

Јарец

Луѓет родени во знакот на Јарец се одлучни и продуктивни по природа. Но, знаат да бидат премногу окупирани со својата работа. Тие се предаваат целосно во извршувањето на работната задача се додека не ја комплетираат.

Стрелец

Тие се авантуристи и прифаќаат ризици. Сепак, тоа може да резултира со развивање на зависност кон коцкањето.

Скорпија

Луѓето родени во знакот на Скорпија се страстни и зависни од задоволства и физички контакт. Тие се познати по еспериментирањето во спалната соба и лудите сексуални задоволства. Тоа значи дека со нив никогаш не може да ви биде здодевно.

Вага

Тие имаат зависност од шопинг. Доколку се нерасположени, купувањето уникатни парчиња облека за нив е вистински лек.

Девица

Тие се премногу педантни и не можат да поднесат неред. Доколку влезат во неуредна соба веднаш посакуваат да го средат нередот и да ја исчистат. Во повеќето случаи, оваа опсесија е безопасна. Сепак, доколку овие луѓе станат премногу опсесивни, тоа може да доведе до опсесивно-компулсивно нарушување.

Лав

Луѓето родени во овој знак имаат предиспозиции да станат опседнати со желбата да останат млади и со својот физички изглед. Поради тоа, тие вежбаат секојдневно или се подложуваат на пластични операции.

Рак

Луѓето родени во овој знак премногу размисуваат. Тоа е нивна зависност од која тешко се ослободуваат. Тоа некогаш предизвикува кај нив преголема самокритичност. Доколку дозволат негативните мисли да ги совладаат, овие луѓе можат да полудат.

Близнаци

Тие се секогаш жедни за успех и веднаш ги впиваат информациите кои доаѓаат до нив. Секогаш ја бараат вистината и го гледаат светот на поинаков начин. Понекогаш стануваат опседнати со ново хоби или тема која ги интересира.

Бик

Тие имаат опсесија кон храната. Овие луѓе сакаат да ги вкусат сите најразлични видови на храна. Сакаат се, од вкусно француско сирење до пржена брза храна.

Овен

Овие личности прават милион работи за кратко време. Постојано се во движење. Кога ќе се почувствуваат оптеретени од луѓето кои сакаат да ги контролираат, понекогаш знаат да избувнат.
Коментари

[fbcomments]