Која е вашата среќна боја според хороскопскиот знак?

Ние живееме во обоен свет. Боите се насекаде околу нас. Тие носат енергија,можат да ја зголемат самодовербата и да влијаат позитивно врз нас. Погледнете која боја е вашата среќна боја според вашиот хороскопски знак.

Овен – црвена

Бик – кафеава

Близнаци – бела

Рак – сребрена

Лав – златна

Девица – зелена и кафеава

Вага -розева и сина

Скорпија – црна

Стрелец – виолетова

Јарец – кафеава и сива

Водолија – сина

Риби – светло зелена
Коментари

[fbcomments]