Категории

Колекцијата на Шанел за пролет/лето 2022: Едноставност и елеганција!

Кроеви и модели кои можат да се носат во секоја модна пригода, а пред сѐ наменети се за префинетите дами кои им даваат предност на вечната елеганција и класика која е лесно да се искомбинира.

Модната недела во Париз е во полн ек, а синоќа својата нова колекција за пролет/лето 2022. година ја претстави и прочуената модна куќа Шанел.

Ревиите на Шанел секогаш се чекаат со возбуда, но не и со неизвесност. Она што е секогаш сигурно е дека во секоја нова колекција ќе се најдат кроеви и модели кои можат да се носат во секоја пригода, а пред сѐ се наменети за префинетите дами кои предност и даваат на вечната елеганција и класиката која е лесна за комбинација.

Прегледи:
323
Објавено на:
26.01.2022