Крај за љубовта на Кајли Џенер и Тревис Скот: По 2 години, љубовта згаснала!

Кајли Џенер раскина со раперот Тревис Скот по две години поминати заедно. Парот одлучил да паузира по недели поминати во кавги и расправии, пишува ТМЗ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on


22-годишната милијардерка почна да се забавува со раперот во текот на Коачела 2017., а набргу и забремени и ја роди ќерката Сторми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on


Последен пат парот е виден заедно на премиерата на еден филм, каде што ја довеле и ќерката Сторми, а оттогаш односите меѓу нив се заладиле. Кајли и Тревис велат дека не раскинале потполно, туку дека само одлучиле привремено да се разделат, давајќи си простор еден на друг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on


Парот засега живее во одвоени куќи, а Кајли му дозцволува на Тревис редовно да ја гледа ќерката.
Коментари

[fbcomments]