Категории

„Кралица на кичот“ – Мараја Кери повторно на мета на модните критичари

Ако некоја од познатите дами е под негативни критики кога е во прашање модниот стил, тоа е дефинитивно пејачката Мараја Кери. Успешна е благодарение на нејзиниот раскошен глас, но дефинитивно не може да се пофали со вкус и чувство за мода.

Светската музичка ѕвезда отсекогаш имал модни грешки, но и покрај тоа не го менува својот избор. Модните експерти честопати укажуваа и апелираа дека никогаш и никогаш не треба да ги носите парчињата облека што таа ги изнесува, бидејќи тие се целосно „демоде“.

Овој пат во видно весела Мараја е фотографирана во Њујорк додека излегува од познат хотел. Таа со насмевка позираше пред фоторепортерите, но и да не го направи тоа, нејзиното ослободување би било доволно да привлече внимание или да создаде збунетост.

Пејачката носеше мини фустанче со светки со златен натпис, додека на рамото облече шарена јакна, исто така од светки. Покрај сето тоа, пејачката носеше црни најлони, а на крајот како образ на шлаг сандали кои се најкритичниот и најлошиот избор што можела да го направи. Покрај тоа, Мараја стави и сребрен накит и очила, за кои многумина сметаат дека се „целосен кич“.

За се да биде поинтересно, пејачката отиде на промоција на новиот филм на комичарот Били Ајхнер. Што мислиш?