Кралицата Летиција од Шпанија остави без здив во тесен црвен фустан на свеченост во Мадрид

Нејзиното височество мамеше воздишки во елегантна црвена креација

Кралицата Летиција и кралот Фелипе VI присуствуваа на гала вечер во Мадрип по повод доделување на награди за новинарство.
Кралската припадничка воодушеви во беспрекорен стајлинг – таа заблеска во црвен тесен фустан кој ја следи нејзината линија, со потписот на шпанскиот дизајнер Roberto Toretta кој го искомбинира со високи потпетици од модната куќа Manolo Blahnik. Целокупната комбинација ја заокружи со плик ташна од Bottega Veneta.
Коментари

[fbcomments]