Чек дис аут
Search

Кралицата Летиција воодушеви во нежно розов фустан во Хавана

Шпанската кралица во последно време ги обожава розовите комбинации

Модниот стил на кралицата Летисија може да се опише како беспрекорен, но и со мало поместување на границите на кралскиот дрес код поради што нејзиното височество секогаш ги добива сите пофалби.

Шпанската кралица на приемот во шпанската амбасада во Куба, каде моментално престојува со сопругот, кралот Фелипе VI, избра романтичен розов фустан од брендот Маје и кој го носи името Роани.

За службениот прием, кралицата го избра овој модел на фустан изработен од прозирна органза под кој се наоѓа уште еден дел во стил на slip фустан, а целокупниот изглед го заокружи со розови потпетици, минималистички накит и појас околу половината.
Коментари

[fbcomments]