Креативна маска која ги воодушеви сите: Талат од Преспав во мини издание! (ФОТО)

Во текот на вчерашниот и денешниот ден бевме сведоци на многубројни креативни маски, шаренило од бои и весели детски насмевки. Денот на шегата како и секоја година така и оваа се прославува под маски, но оваа успешна трансформација во омилениот лик од хумористичната серија Преспав ги воодушеви сите.

Погледнете како изгледа мини верзијата на Талат!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav) on
Коментари

[fbcomments]