Криси Тајген и Џон Леџенд по втор пат станаа родители

Манекенката Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд по втор пат станаа родители. Криси и Џон веќе имаат една ќерка, Луна а сега малото девојче доби брат.

 

Гордата мајка ја соопшти оваа убава вест на Твитер. „Некој е тука“, напишала, а возбудениот татко ја ретвитнал нејзината објава. Познатите личности веднаш почнаа да им честитаат.


Во февруари Криси изјави дека ќе добие бебе на пролет, во јуни, но бебето изгледа малку подрани.
Коментари

коментари