Категории

Лебед и покажа на жена како правилно се носи заштитна маска

Една французинка сакала за спомен да сними фотографија со лебед додека била во прошетка во еден парк, не мислејќи дека наскоро ќе добие лекција за корона вирусот, и тоа од лебедот.

Видеото кое многу брзо стана вирално на социјалните мрежи и брои милиони прегледи, прикажува жена во Франција која му пристапила на лебед со заштитна маска спуштена под устата но тој многу брзо и покажал како вистински се носи заштитната маска така што со помош на клунот брзо и ја наместил на лицето.

Многу корисници на социјалните мрежи се шалат дека животните подобро од луѓето разбираат како треба да се запре ширењето на коронавирусот.

Прегледи:
165
Објавено на:
19.10.2020