Категории

Лени Кравиц на прошетка низ Скопска чаршија: Погледнете како изгледаше средбата со граѓаните на Скопје! (ВИДЕО)

Светската ѕвезда, популарниот пејач Лени Кравиц денес, 3 мај. ќе го одржи долгонајавуваниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“.

Тој пристигна два денови порано, а времето го искористи за прошетка низ Скопската чаршија, фотографирајќи се и делејќи автограми на минувачите. Во описот на видеото тој напиша „Скопје, Македонија. Прекрасен ден поминат во запознавање убави луѓе.“

Погледнете како изгледаше тоа.