Лето во точки: Вака се носи точкастиот дезен оваа сезона! (ФОТО)

Ова лето, едно од модните парчиња со овој принт кое се истакна се бикините со точки, додека фустаните и понатаму се најефективното парче гардероба доколку се определите за дезен со точки.

Кога станува збор за бојата, најпопуларни се белите точки и позадините во земјени тонови, но комбинацијата на црно и бели е безвременска класика, додека највпечатлива секако е онаа комбинација која подразбира црвена позадина и бели точки.
Коментари

[fbcomments]