Чек дис аут
Search

Летото се враќа во Македонија – Еве кога се очекува да биде најтопло

Следува период на претежно сончево време со свежи утра. Дневната температура ќе биде во пораст, особено од средината на неделата, информираат од УХМР.

Температурите повторно се враќаат над 30 степени.

Најтопло се очекува да биде за викендот.
Коментари

[fbcomments]