Категории

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си направило дрес од неговиот херој Лионел Меси, сега добил вистинско изненадување.

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче кое за подарок доби потпишан дрес од фудбалерот и фудбалска топка.

Бесценета е неговата насмевка, нели?

Прегледи:
147
Категории:
Спорт · Фудбал
Објавено на:
25.02.2016