Категории

Мадона е една од најбогатите музичари во светот – Колку всушност е богата?

Музичката поп-икона, Мадона, отсекогаш ги заслепувала  своите обожаватели со својата безвременска музика. Колку всушност е богата оваа музичка ѕвезда, погледнете во продолжение.

Американската пејачка поседува богатство од 850 милиони долари! Ова нејзино богатство се должи на нејзината кариера како пејачка, автор, текстописец и претприемач.

Бидејќи работела во различни области од претприемништво, не е ни чудно што оваа жена достигнува статус на милијардер.

Прегледи:
103
Објавено на:
08.02.2023